אכיצד נרשמים לסיור?

מרכז המבקרים משתרע על-פני שלושה אולמות, שמציגים את האוספים והאוצרות ההיסטוריים באופן מיוחד ומגוון: באולם הראשון, שמדמה מחסן ארכיוני, ייצפו המבקרים בסרטון מפתיע שמתאר את החומרים שמגיעים לארכיון המדינה. האולם השני מוקדש להנצחת הנשיאים וראשי הממשלה שהלכו לעולמם וכולל פעילות לימודית אתגרית אודות אותם אישים, שנעשית בעזרת תיקים ארכיוניים נייריים ובסגנון שמזכיר חדר בריחה. באולם השלישי, שמדמה את הארכיונאות הנוכחית והעתידית – ארכיונאות דיגיטלית, ישחקו המבקרים משחק דיגיטלי שיאתגר את הידע ההיסטורי שלהם ויעשיר אותו, ויתנסו בחיפוש והתמצאות באתר האינטרנט של ארכיון.

אולם בסגנון מחסן ארכיוני

מרכז המבקרים ממוקם בסמוך למשרדי ארכיון המדינה בהר חוצבים. הביקור במרכז ללא עלות, בהדרכת מדריך. המרכז פתוח לקבוצות מבקרים (5 עד 40 משתתפים) בימים א'-ה' בין השעות 9:00 – 15:00 בתיאום מראש בלבד.

המרכז נגיש לאנשים בעלי מוגבלות.

לתיאום סיור מעיין מיארה, טלפון: 02-5680634, מרכז המבקרים. MERKAZ@archives.gov.il

עִקבו אחרינו בפייסבוק – כאן

כתובת רח' א.ש הרטום 14 ירושלים קומה 1 לגוגל מפות לחץ כאן

 

הוראות הגעה למרכז המבקרים של ארכיון המדינה

 

ארכיון המדינה ומרכז המבקרים  נמצאים ברחוב א.ש. הרטום 14, הר חוצבים  ירושלים. ("בניין ראד", קומה 1)

תחבורה ציבורית:

מתחנה מרכזית בירושלים : אוטובוס מספר  54  עד הכניסה לבניין , תחנת "קריית מדע ג'. אוטובוס מספר 67 עד תחנת "גולדה  מאיר/ הרטום"

מגבעת התחמושת: אוטובוס מס 40  עד הכניסה לבניין , תחנת "קריית מדע ג'.

למגיעים ברכב: להגיע (או לרשום ב-Waze ) לרחוב א.ש. הרטום 16 ירושלים – כאן יש פנייה לחניון של "מגדל ראד".  מחסום הכניסה לחניון אמור להיפתח עבור מי שתיאם את הביקור מראש. אם מחסום הכניסה אינו נפתח, יש ללחוץ על הזמזם ולהסביר למוקד האבטחה שאתם מוזמנים לארכיון המדינה והוזמנה עבורכם רשות כניסה לחניון.

לאחר המעבר במחסום, יש לנסוע למטה (כ-100 מ') עד ליציאה מהבניין אל רחבה פתוחה. כאן יש לפנות ימינה אל החניון של" בניין ראד"  (שנמצא כאמור ברחוב א.ש. הרטום 14). גם חניון זה נפתח באמצעות מחסום.  אתם מוזמנים להיכנס ולחנות בחניונים (4-) או (5-).

מרכז המבקרים נמצא בקומה 1. (שימו לב: בבניין יש מספר מעליות חכמות בהן יש לכתוב מבחוץ את הקומה המבוקשת)

למקרה הצורך:  מעיין:  02-62058634

להתראות!